"İdam İstiyorum." Dedi!

Karısı öldürülen adam cinayet zanlısı için 'idam istiyorum' dedi. Afyonkarahisar'da geçtiğimiz şubat ayında erkek arkadaşı tarafından 11 kez bıçaklandıktan sonra öldürüldükten sonra cesedi yakılarak ortadan kaldırılmaya çalışılan sanığın yargılandığı dava

Afyonkarahisar'da 2020 yılının şubat ayında erkek arkadaşı tarafından 11 kez bıçaklandıktan sonra cesedi yakılarak ortadan kaldırılmaya çalışılan sanığın yargılandığı davada verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ve yağmadan dolayı 12 yıl hapis cezası ile cezalandırılması kararına kadının kocası itiraz ederken sanık için idam cezası istedi.

Yaşanan olayda, çalıştığı otelden mesai sonrası ayrılan ve bir daha ulaşılamayan Dursiye Sağlam'ın erkek arkadaşı Ahmet Cönk tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Olayın ardından Cönk çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Yaşanan katledilme sonrası Afyonkarahisar 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada mahkeme cinayet zanlısı Cönk için kararını verirken, sanık 'kasten adam öldürmeden ağırlaştırılmış müebbet, yağma suçlaması ile 12 yıl hapis ve kredi kartlarını kötüye kullanma suçundan ise 3 yıl hapis ve 100 TL para cezası' cezalandırıldı.

Mahkeme sonrası açıklamalarda bulunan Sağlam'ın avukatı ve 'Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği' üyesi Burcu Seyhan, sanığa verilen cezanın az ve yerinde bir karar olmadığını kaydederek İstinaf Mahkemesi'ne başvuracaklarını ifade etti.

Öldürülen Dursiye Sağlam'ın eşi Ümit Sağlam ise eşinin vahşi bir cinayete kurban gittiğini kaydederek, savunma avukatının yakma olayının öldükten sonra gerçekleştiği yönünde beyanda bulunup devamında ise cesetle ilgili 'eşya' şeklinde beyanda bulunmasına tepki gösterdi. Sağlam, "Verilen cezaya razı değilim sonuna kadar savunacağım. Bir insan eşya yerine konulamaz. Ölü de olsa sağ da olsa insan insandır. Biz ölmeden yakıldığını söylüyoruz onlar ise öldükten sonra yakıldığı için 'o bir eşyaydı' diyorlar. Ben idam cezası istiyorum sonuna kadar idam. Bunların ben bir çete olarak çalıştığını düşünüyorum. Tehdit ve şantaj yolu ile eşime kredi çektirdiler. Dışarı da daha gezenler var ve bu yüzden çok canlar yanacağını iddia ediyorum. Bu kişileri tanımıyorum tanısam şikayetçi olacağım" diye konuştu.

Yorumlar (0)

Hiç yorum yapılmamış.

Yorum Yap

Diğer Haberler
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
Günlük, haftalık, aylık burç yorumlarınızı takip edin
15 Haziran Pazartesi 2020

  • İMSAK 03:32
  • GÜNEŞ 03:32
  • ÖĞLE 03:32
  • İKİNDİ 03:32
  • AKŞAM 03:32
  • YATSI 03:32